MHP İlçe Başkanı Ökten’den engelli çocuğa tekerlekli sandalye

MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten, doğuştan görme engelli 8 yaşındaki Umut Eren için girişimde bulunarak İstanbul’dan hayırseverler aracılığı ile tekerlekli sandalye temin etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Oca 2018 / Çar 12:13 |
/ 51 Kez Okundu
| |
MHP Silopi İlçe Başkanı Veysi Ökten, doğuştan görme engelli 8 yaşındaki Umut Eren için girişimde bulunarak İstanbul’dan hayırseverler aracılığı ile tekerlekli sandalye temin etti.
MHP Silopi ilçe Başkanı Veysi Ökten, Karşıyaka Mahallesi’nde oturan doğuştan görme engelli epilepsi ve yatalak olan 8 yaşındaki Umut Eren için harekete geçerek temaslarda bulundu. MHP İstanbul İl Başkanlığınca hayırsever bir işadamından temin edilen tekerlekli sandalye Eren ailesine ulaştırılmak üzere Silopi’ye gönderildi. Yardımı teslim alan MHP Silopi ilçe Bakanı Veysi Ökten Karşıyaka Mahallesi’nde oturan Eren ailesini evinde ziyaret ederek, tekerlekli sandalyeyi teslim etti. Küçük Umut için akülü araç almak istediklerini belirten Başkan Ökten, ailenin çocuğun fiziki durumundan ötürü akülü aracı kendi başına kullanamayacağı belirtilmesi üzerine tekerlekli sandalye alındığını belirtti. Başkan Ökten, “Tekerlekli sandalyeyi hayırseverler İstanbul’dan gönderdi. Onlara teşekkür ediyorum. Tekerlekli sandalyeyi Umut’a hediye ediyorum” dedi.
Maddi güçleri olmadığı için tekerlekli sandalyeye alamadıklarını belirten Baba Salih Eren, “MHP ilçe başkanına teşekkür ediyorum. Bize bir tekerlekli sandalye hediye etti. Oğlumu Diyarbakır’da hastaneye omzumda götürdüm. Durumum yoktu almaya. Bize akülü araba almayı istedi fakat biz kabul etmedik. Tekerlekli sandalye olmasını istedik” diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.