Milletvekili Aydemir: ‘Kardeşliğimiz, temel değerimizdir’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Kandiller yüce Rabbimizin bize birlik, beraberlik ve kardeşlik fırsatı olarak bahşettiği, gönüllerin hak ekseninde hesapsızca buluştuğu müstesna zaman dilimleridir

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 10:06 |
/ 60 Kez Okundu
| |
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Kandiller yüce Rabbimizin bize birlik, beraberlik ve kardeşlik fırsatı olarak bahşettiği, gönüllerin hak ekseninde hesapsızca buluştuğu müstesna zaman dilimleridir. Benliğin bizlikte eritildiği, toplumun kendisiyle yüzleşme ve saflarını düzelterek bütünleştirmesi demidir.’ dedi.
TÜM DİRİLİŞ DESTANLARININ TEMASI KARDEŞLİKTİR
Türkiye’nin 28 şubat zulmü, 15 Temmuz’daki milli iradeye ihanet dönemlerini, üç aylarda daha özel bir mana bulan kardeşlik, bütünlük ruhuyla yok ettiğini, son olarak Afrin’de kazanılan zaferin bu manadaki hakka teslimiyet ve mukaddesata can adama azmiyle kazanıldığını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bizim Aziziye’den Çanakkale’ye tarihe kaydettiğimiz tüm diriliş destanlarının teması kardeşlik, milli ve manevi değerlere gösterdiğimiz sadakat ve vefadır. Bu destanlara ruh veren esas ise yüce milletimizin ‘bütün müminler kardeştir’ imanı ve mübarek zaman dilimlerindeki dua ve niyazlarıdır’ ifadesine yer verdi.
HAKİKİ MÜSLÜMANLIK EN BÜYÜK KAHRAMANLIKTIR
Mesajında iman şairi Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Şehamet dini, gayret dini ancak Müslümanlıktır/Hakiki Müslümanlık en büyük kahramanlıktır’ vurgusunu paylaşan Milletvekili Aydemir,’ Bizim Afrin’deki kahramanlarımız bu hakikati ortaya koymuş, ülkemizin de içinde bulunduğu İslam Coğrafyasına bizi ayakta tutan değer ve temelleri bir kez daha hatırlatmış, küresel idrake bir iman dersi vermiştir.’ kaydını düştü.
HAMD VE ŞÜKÜR
Afrin Zaferinin Üç ayların hemen başlangıcında kaydedildiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Regaip Kandili vesilesiyle, Ecdadın uğruna nefsini feda ettiği milli ve manevi değerlere sadakat ve vefa düsturuyla, bir hamiyet ve dirayet timsal ve temsilcisi olarak, Afrin Zaferiyle milletimize yeni bir kahramanlık destanı armağan eden Kahraman ordumuza, 15 Temmuz’da Milli irade dirilişine önderlik eden Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gazi Meclisimizin kaydettiği manada Ordu Milletlerin en sarbı olarak tarif ve tasvir bulan yüce milletimize şükranlarımızı sunuyor, böylesi bir zaferi bize bahşettiği için yüce Rabbimize hamd ve şükrediyoruz. ‘ dedi.
‘KARDEŞLİĞİMİZ, TEMEL DEĞERİMİZ’
Milletvekili Aydemir, ‘Milli şairimizin tarif ettiği üzere, ‘Ki bir yandan celadetler saçıp dünyayı titretmiş/öbür yandan da insanlık nedir dünyaya öğretmiş’ bir inancın sahibi ve ona ruhu teslim etmiş bir ecdadın torunları olarak hepimize düşen görev temsil ettiğimiz inancın hassasiyet ve dikkatlerini korumak, kardeşlik hukukundan asla taviz vermemek, Rabiamızdaki umdelere can adamaktır. Regaip Kandilinin hayırlara vesile olması niyazıyla, tüm kardeşlerimizin bu kutlu iklimdeki manevi coşkusunu paylaşıyor ve tebrik ediyoruz’ dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.