Mimar Sinan Bulvarı’ndaki modern üst geçitte sona doğru

Yayaların rahat ve güvenli şekilde trafik akışını engellemeden karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması için Mimar Sinan Bulvarı üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan yaya üst geçidinde inşaat çalışmaları tamamlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Şub 2018 / Çar 14:42 |
/ 198 Kez Okundu
| |
Yayaların rahat ve güvenli şekilde trafik akışını engellemeden karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması için Mimar Sinan Bulvarı üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan yaya üst geçidinde inşaat çalışmaları tamamlandı. Engelli asansörü, yürüyen merdiveni ve kötü hava koşullarına karşı cam şeffaf üst örtüsüyle modern bir şekilde tasarlanan yaya üst geçidinin kısa süre içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mimar Sinan Bulvarı üzerinde yapımına başlanan Merkez Efendi ve Hafsa Sultan Mahallelerini birbirine bağlayan yaya üst geçidinde inşaat çalışmaları tamamladı. Kısa süre içerisinde hizmete girecek olan yaya üst geçidi, yayaların rahat ve trafik akışını engellemeden karşıdan karşıya geçişlerini sağlayacak. Engelli asansörü, yürüyen merdiveni ve kötü hava koşullarına karşı cam şeffaf üst örtüsüyle yaya üst geçidinde vatandaşlar güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak. Modern şekilde tasarlanan ve görsel açından da güzel bir görünüme sahip olan yaya üst geçidinin hizmete girmesiyle yayaların Merkez Efendi ve Hafsa Sultan Mahalleleri arasında ulaşımlarını güvenli bir şekilde sağlayacağına dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Mimar Sinan Bulvarı üzerinde vatandaşlarımızın bir yaya üst geçidi talebi vardı. Mevcut alanda hem kamu kuruluşlarının bulunması, hem de nüfus yoğunluğu nedeniyle sık kullanılan bulvarda güvenli bir ulaşım sağlanamıyordu. Vatandaşlarımızın talebini de göze alan modern bir üst geçit için çalışmalara başlamıştık. Kısa süre içerisinde hizmete girecek olan yaya üst geçitliyle birlikte vatandaşlarımız Merkez Efendi ve Hafsa Sultan Mahalleleri arasında ulaşımlarını güvenli bir şekilde sağlayacak” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.