Müezzinoğlu Menderes’te

Önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, eski Sağlık Bakanı, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Menderes’te yapımı süren devlet hastanesinde incelemelerde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Ara 2017 / Pzt 10:06 |
/ 40 Kez Okundu
| |
Önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, eski Sağlık Bakanı, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Menderes’te yapımı süren devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.
Sağlık Bakanlığı döneminde Menderes’in en büyük hayali olan Menderes Devlet Hastanesi’nin ilçeye kazandırılmasında büyük rol oynayan önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, eski Sağlık Bakanı, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, İzmir’deki Rumeli, Balkan federasyonu ve dernek temsilcileriyle bir araya geldi. Menderes’teki buluşma öncesi Müezzinoğlu, yapımı süren Menderes Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
Müezzinoğlu’na destekleri için teşekkür eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “Eski Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na ne kadar teşekkür etsem az. Yerel seçim sürecinde kendisinin bize gösterdiği destek sayesinde Menderes’i AK belediyecilik ile tanıştırdık. İlçemizin en büyük hayali olan devlet hastanesinin kazanılmasında ki rolü çok büyük. Menderes’te bizimle seçim çalışmalarına katılarak, ilçemize devlet hastanesi kazandırılacağının sözünü bizzat kendisi verdi. Geldiğimiz noktada çok şükür devlet hastanemizin çalışmaları hızla sürüyor. İnşallah çalışmalar tamamlandığında devlet hastanemizin açılışını da gerçekleştireceğiz” dedi.
Rumeli, Balkan federasyon ve dernek temsilcileriyle buluşmada konuşan Mehmet Müezzinoğlu ise Menderes için desteklerinin süreceğini kaydederek, “Menderesli vatandaşlarımızın istekleri bizim için önemliydi ve onların bu isteklerini geri çevirmek olmazdı. Tüm imkanlarımızla Menderes’in önemli bir eksiği olan devlet hastanesini ilçemize kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Geldiğimiz noktada inşaat çalışmaları devam ediyor. Belediye başkanımızla birlikte hastanedeki inşaat çalışmalarını yerinde inceledik. İnşallah çalışmalar kısa sürede tamamlanacak ve Menderes Devlet Hastanesi ilçemizde faaliyete girecek. Menderes için gereken ne varsa biz dün olduğu gibi bugünde Menderesli kardeşlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.
“Birlikten güç doğar” anlayışına sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Müezzinoğlu, “Balkanlardan gelen vatandaşlarımızın en büyük teminatıdır anavatan. Böyle bir teminatın varlığı Türkiye Cumhuriyetidir. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirasa sahip çıkıyoruz. Biz mirasyedi olamayız. Bizim gözümüze bakan, dünya kadar mazlum ve mağdur var. Dolayısıyla bu mirası ne kadar büyütürüz ona bakacağız. Başarının sırrı milletin vicdanıdır. Bizler milletin vicdanında yer edeceğiz. Millet vicdanından uzaklaşmayan, egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğu bir anlayışa sımsıkı sarılmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın onuru ve gururunu yaşayan her vatandaşımızın yarınını bugünden daha iyi yapmak bizim görev ve sorumluluğumuzdur. Biz de bu sorumlulukla hareket ediyoruz” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.