Mühendis adayları, asfalt plent tesislerini gezdi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencileri İl Özel İdaresi Asfalt Plent Tesisleri’ne teknik inceleme gezisi gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Eki 2017 / Cum 16:26 |
/ 38 Kez Okundu
| |
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencileri İl Özel İdaresi Asfalt Plent Tesisleri’ne teknik inceleme gezisi gerçekleştirdi.
Teknik inceleme gezisine inşaat mühendisliği bölümünde okuyan iki sınıftaki yaklaşık 60 öğrenci ile inşaat mühendisliği öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Murat Bostancıoğlu da katıldı. Genç mühendis adayları asfalt plent tesislerini gezerken Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü teknik personellerinden de tesislerin işleyişi hakkında bilgi aldı.
Teorik bilginin yanı sıra teknik gezilerin öğrenciler için oldukça yararlı olduğunu belirten Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencisi Emre Özdemir, "Bu gezinin bizim için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Asfalt plent tesislerinde hangi malzemelerin kullanıldığını, ne sıcaklıkta, hangi ölçülerde, neler yapıldığını görmüş olduk" dedi.
Asfalt plent tesislerine düzenlenen teknik gezinin öğrenciler için çok anlamlı olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Murat Bostancıoğlu ise,"Geziyi ulaştırma dersimiz kapsamında gerçekleştirdik. Gezimizin amacı İl Özel İdaresi’nin Asfalt Plent Tesisleri’ni öğrencilerimize tanıtmak ve bu tesisin işleyişi hakkında arkadaşlarımıza bilgi vermekti" diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.