Mühendis adaylarına ilk baret Taşçı’dan

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke Tesisinde ağırlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mühendis adayı gençlere Atakum Belediyesi çalışmalarını anlatarak ilk baretlerini hediye etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Ara 2017 / Paz 15:54 |
/ 65 Kez Okundu
| |
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke Tesisinde ağırlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mühendis adayı gençlere Atakum Belediyesi çalışmalarını anlatarak ilk baretlerini hediye etti.
Atakum Belediyesi ile ATABEK Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirilmiş olduğu program kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ilk baretlerini hediye eden ve Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke Tesisini gezdiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mühendis adaylarına tesiste gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. OMÜ’lü mühendis adaylarına inşaat mühendisliğinin önemini anlatan ve kendisinin de inşaat mühendisi olduğunu söyleyen Taşçı, “Türkiye’nin nüfusu arttıkça konut ve dolayısıyla her türlü üst ve alt yapı hizmetleri ihtiyacı da artmaktadır. Bu anlamda üzerinizde büyük bir sorumluluk var. Dünyanın en eski mesleklerinden birisi olan inşaat mühendisliği son derece önemlidir. Gerektiğinde dağ başında, mahrumiyet bölgelerinde, toz, toprak, çamur, yağmur, soğuk, sıcakta, genelde yoğun tempoda gece geç saatlere kadar çalışacağınız anlar gelecek. Ama sonuç itibariyle bir eseri ortaya çıkartmış olacaksınız. Sizleri zor ama önemli bir iş hayatı bekliyor. İlçemizin en önemli sorunlarından birisi, hızlı yapılaşmanın da etkisiyle yol sorunuydu. Sadece yaz aylarında gerçekleştireceğimiz asfalt çalışmalarıyla ilçemizin yol sorununun çözülemeyeceğini bildiğimiz için alternatifler aradık ve kilitli taş parkenin kış aylarında da uygulanabileceği için bu tesisi ilçemize kazandırdık. Bu anlamda, günde 30 bin adet parke taşının üretildiği, belediyemizin Kilitli Taş Parke Fabrikası, çalışmalarımızı daha güçlendirdi. Özellikle kış aylarında parke yol yapımı çalışmalarımıza daha da hız vereceğiz. Vatandaşlarımızın daha da iyi koşullarda yaşaması, ilçemizin zaten yüksek olan yaşam kalitesinin daha da artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.