Muratpaşa 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topluyor

Muratpaşa Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM), Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlendiği Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsü Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri katkılarıyla 8-11 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Oca 2018 / Paz 10:23 |
/ 31 Kez Okundu
| |
Muratpaşa Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM), Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlendiği Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsü Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri katkılarıyla 8-11 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Muratpaşa Belediyesi, 8 - 11 Şubat tarihlerinde 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topluyor. YÖRKAM, Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliği, Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek çalıştaya Türkiye’nin dört bir yanından Yörük ve Türkmen derneklerinin temsilcileri, uzman ve akademisyenler katılacak.
Adalya Hotels’te gerçekleştirilecek çalıştay, 6 oturum ve 3 birleşim halinde gerçekleştirecek dernekler oturumu şeklinde gerçekleştirilecek. Sonuç bildirgesinin de açıklanacağı çalıştay, 8 Şubat Perşembe akşamı açılış programı ve Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 25’inci yıl kutlamasıyla başlayacak.
Akademisyen ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek oturumlar Cuma saat 09.00’da başlayacak. 2 günde 6 oturumun yapılacağı çalıştayda Yörük ve Türkmenlerin tarihleri, yıllar içinde biriktirdikleri kültürel değerleri, gelenekleri, Yörük kimliği, kadın, aile ve evlilik kurumlarına dair bakış açısı dahil birçok konu ele alınacak. Çalıştayda Cumartesi ve Pazar günü üç ayrı birleşimde dernekler oturumu gerçekleştirilecek. Dernekler oturumunun ardından Pazar saat 12.00’de açıklanacak sonuç bildirgesiyle 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı sona erecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.