Nabi Hatipoğlu’dan destek açıklaması yorumlarına tepki

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Nabi Hatipoğlu’dan destek açıklaması yorumlarına tepki
09 Oca 2024 / Sal 16:45
2 dk okuma / 3 Kez Okundu
| |

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, basın mensuplarına vereceği desteği yineleyerek, açıklamada bulunan Eskişehir Gazeteciler Cemiyetine yönelik “Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, bu hayatta bir kişiye faydası dokunmamış, sıcak koltuğundan ahkam kesenler de buyursun incinsin” dedi.

Basın mensupları ile ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla yemekte bir araya gelen AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun her basın mensubuna bir asgari ücret vaadi bir çok kişi tarafından eleştirildi. Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bunun üzerine Hatipoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada destek sözü yenilendi.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla medya mensuplarına verdiğimiz yemekte, gazeteci dostlarıma yönetimi devraldığımızda destek sözü verdim. Neden mi? Çünkü 4. Kuvvet medya şehrimizde doğru işlemezse şeffaf bir belediyecilik anlayışı yerleştiremeyeceğimize inanıyorum. Adına yerel medya dediğimiz yapı ne kadar kuvvetli olursa, bir şehir o kadar iyi ve katılımcı yönetilir. Bu nedenle de gazeteci dostlarımıza yerel basın mensuplarına destek sözü verdim. Hem de hiçbir siyasi ya da başka bir ayrım yapmadan. Bunu da hem şehrim için, hem de zor şartlarda halkın haber alma özgürlüğü için karda, kışta, en zorlu şartlarda ter döken basın emekçileri için yapacağım. Peki mevcut yönetimin kadrolu destekçilerinden Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti basın emekçilerine destek sözüm için ne demiş? Çok incinmişler. Arkadaşlar duyan duymayan kalmasın! Eskişehir’de kimseye bir faydası olmayan yönetim anlayışı sona yaklaşmıştır. Ben basın emekçileri dahil, bu şehri oluşturan hiçbir meslek grubunu yalnız bırakmayacağım. Tüm hemşehrilerimin dertleri ile dertlenecek, her bir meslek grubuna katkı sağlayacağım. Emeklisi, öğrencisi, işçisi, çiftçisi, kadını, erkeği herkesin hayatına pozitif anlamda dokunacağım. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, bu hayatta bir kişiye faydası dokunmamış, sıcak koltuğundan ahkam kesenler de buyursun incinsin.”

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.