Nazilli’de 15 bin kişiye kandil şerbeti dağıtıldı

Nazilli Belediyesi tarafından Regaip Kandili’ne özel olarak hazırlanan 3 ton şerbet 15 bin kişiye ikram edildi

23 Mar 2018 / Cum 16:02 |
/ 22 Kez Okundu
| |
Nazilli Belediyesi tarafından Regaip Kandili’ne özel olarak hazırlanan 3 ton şerbet 15 bin kişiye ikram edildi.
Nazilli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kandil şerbeti, Belediye Meydanı’na yaptırılan Osmanlı Çeşmesinden akıtılarak yaklaşık 15 bin kişiye ikram edildi.
Regaip Kandili’ne özel olarak hazırlanan şerbeti vatandaşlara dağıtan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Vatandaşlarımıza mübarek kandil günlerinde şerbet ikram ediyoruz. Kandil şerbetlerimiz bir gelenek haline geldi. Osmanlı Çeşmemizin altındaki hazneye doldurulan şerbet, kurulan pompalama sistemi ile çeşmelere ulaşıyor. 8 adet tarihi çeşmemiz bulunuyor. Çeşmelerin 4 tanesinden su 4’ünden şerbet akıyor. Vatandaşlarımız bu uygulamadan gayet memnun. İlerleyen yıllarda da Nazilli Belediyesi olarak bu geleneği devam ettireceğiz" diyerek tüm vatandaşların kandilini kutladı.
Kandil şerbeti geleneğinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Belediyemiz kandil günleri ilçe meydanındaki çeşmeden şerbet akıtıyor. Başkanımıza bu güzel uygulamadan dolayı teşekkür ediyoruz” diyerek uygulamanın Nazilli’de kandil günlerine ayrı bir hava kattığını belirttiler.
Şerbet ikramının ardından Belediye Meydanı’ndaki çocuklara oyuncak dağıtan Başkan Alıcık, geleneksel hale gelen uygulamaları çocukları da sevindirdi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.