OBM ile ETÜ arasında “Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılması” protokolü imzalandı

Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü içerisinde boş alanlarda uygun türlerle yapılacak ağaçlandırma çalışmalarına ilişkin protokol, Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Orman Genel Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Oktay Ayatay ve Erzurum Teknik Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak tarafından imzalandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Mar 2023 / Cmt 11:51 |
/ 29 Kez Okundu
| |
Bölge Müdürü Ayatay, Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının uygun alanlarının ağaçlandırılmasına yönelik daha önce de önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayatay, bu protokolle birlikte kampüs içerisindeki tüm boş alanların ağaçlandırılarak kampüsün yeşil bir örtüye kavuşacağını ifade etti. Ayrıca çalışmalar tamamlandıktan sonra 3 yıl süreyle de bakım ve koruma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Ağaçlandırma çalışmaların önemine de değinen Ayatay, “Bu çalışmalar ile öğrencilerin daha yeşil bir ortamda; eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmelerini, bedensel ve ruhen dinlenebilecekleri, rahat nefes alabilecekleri ortamlar oluşturmayı hedefliyoruz. Yapılan bu protokolün Üniversitemize hayırlı olmasını diliyor Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Çakmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.