OBM ile ETÜ arasında “Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılması” protokolü imzalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
OBM ile ETÜ arasında “Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılması” protokolü imzalandı
11 Mar 2023 / Cmt 11:51
1 dk okuma / 29 Kez Okundu
| |

Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü içerisinde boş alanlarda uygun türlerle yapılacak ağaçlandırma çalışmalarına ilişkin protokol, Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Orman Genel Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Oktay Ayatay ve Erzurum Teknik Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak tarafından imzalandı.

Bölge Müdürü Ayatay, Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının uygun alanlarının ağaçlandırılmasına yönelik daha önce de önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayatay, bu protokolle birlikte kampüs içerisindeki tüm boş alanların ağaçlandırılarak kampüsün yeşil bir örtüye kavuşacağını ifade etti. Ayrıca çalışmalar tamamlandıktan sonra 3 yıl süreyle de bakım ve koruma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Ağaçlandırma çalışmaların önemine de değinen Ayatay, “Bu çalışmalar ile öğrencilerin daha yeşil bir ortamda; eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmelerini, bedensel ve ruhen dinlenebilecekleri, rahat nefes alabilecekleri ortamlar oluşturmayı hedefliyoruz. Yapılan bu protokolün Üniversitemize hayırlı olmasını diliyor Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Çakmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.