Öğrenciler su tasarrufu anlatılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, suyun önemine dikkat çekmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yürütüyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Şub 2018 / Pzt 15:54 |
/ 101 Kez Okundu
| |
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, suyun önemine dikkat çekmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yürütüyor. Bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde “Su ve Hayat” konulu ödüllü şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenliyor.
Büyükşehir süreciyle birlikte şehrin altyapısını sağlamlaştırmak için çalışmalar yürüten MAKSİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu bilinci oluşturmak içinde de projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda ilk, ortaokul ve lise düzeyinde ‘Su ve Hayat’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleyerek su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturuyor. MASKİ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, yarışmanın amacının suyun insan hayatındaki yeri ve öneminin genç nesillere benimsetmek olduğu belirtildi. Su ve Hayat konulu yarışmaya, öğrencilerin resim, şiir ve kompozisyon olmak üzere 3 ayrı kategoride katılacağı ifade edilirken, başvuruda bulunmak isteyenlerin gen geç 9 Mart 2018 tarihine kadar okul müdürlükleri ile iletişime geçmeleri istenildi. Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışma sonucunda ise birincilere dizüstü bilgisayarı, ikincilere cep telefonu ve üçüncülere ise tablet verileceği açıklandı.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödül töreninin ise 23 Mart 2018 tarihinde düzenleneceği kaydedildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.