Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, Regaib Kandilini kutladı

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, üç ayların başlangıcı Ramazan Ayının habercisi olan Regaib Kandili’ni kutladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 11:38 |
/ 67 Kez Okundu
| |
Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, üç ayların başlangıcı Ramazan Ayının habercisi olan Regaib Kandili’ni kutladı.
İnsanların kalplerinin birbirlerine yaklaşmasını sağlayan kandillerin toplumumuzda önemli bir yere sahip olduğunu belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruğa ulaştığı zamanlardır” dedi. Kılıç, “Üç Aylar, feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimidir. Cenab-ı Allah’ın rahmetini ve merhametini ikram ettiği bu özel geceler mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı, yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatan, yanlış ve kusurlarımızdan dönmemize vesile olan kutsal zaman dilimleridir. Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk İslam Alemi’nin Regaib Kandili’ni ve Üç Aylarını kutlar, bu gecenin, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör ve şiddetin, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzurun almasına vesile olmasını diler, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Yüce Allah’tan niyaz ederim” ifadelerine yer verdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.