Ordu’da kamyonetten odun yükünü boşaltmaya gülümseten çözüm

Karadenizli gençler 2 saatte kamyonetlerine yükledikleri odunları 2 saniyede boşaltıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Ara 2017 / Sal 08:51 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Karadenizli gençler 2 saatte kamyonetlerine yükledikleri odunları 2 saniyede boşaltıyor.
Ordu’da odun yüklü araçların 2 saniyede boşaltılması görenleri gülümsetiyor. Kabadüz ilçesinde kışlık yakacak odunları saatlerce araçlara yükleyip, boşaltmaktan zorlanan gençler soruna ilginç çözüm buldular.
Odun yüklemenin ve boşaltmanın yorucu bir iş olduğunu aktaran Rıdvan Esmer, kamyonete 2 saatte yükledikleri odunu ilginç bir yöntemle iki saniyede boşalttıklarını söyledi.
Havaların soğumasıyla kamyonetle odun taşıdıklarını belirten Esmer, "Odun taşıdığımız gün hem yüklemek hem de odunları boşaltmak hepimizi çok yoruyordu. Aynı zamanda bir günümüz aracımıza odun yüklemek ve boşaltmakla geçiyordu" dedi.
Odun boşaltmaya yönelik buldukları yöntemin zamandan büyük kar sağladığını ifade eden Esmer, "Kamyonetin kasasına hatları seriyoruz. Daha sonra kasaya serdiğimiz halatın üzerine odunları dolduruyoruz. Yükü boşaltacağımız yere geldiğimizde ise halatı sabit bir yere bağlayarak aracımızı hareket ettiriyoruz. Böylelikle saatlerce boşaltmak için uğraştığımız iş 2 saniyede bitirilmiş oluyor" diye konuştu.
Beytullah Arslan ise "Geliştirdiğimiz yöntem görenleri gülümsetiyor" şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.