Ordu’da yatırımların zemini sağlam

Ordu Büyükşehir Belediyesi, projelerini sağlam zeminler üzerine inşa ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Oca 2018 / Per 15:35 |
/ 28 Kez Okundu
| |
Ordu Büyükşehir Belediyesi, projelerini sağlam zeminler üzerine inşa ediyor.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin il genelindeki çeşitli yatırımları için 2017 yılında 30 adet zemin etüt çalışması yaptıklarını ve bu kapsamda 4 bin 500 m sondaj ve 112 sismik ölçüm gerçekleştirdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesinin zemin çalışmaları konusunda yeterli teknik donanımı ve uzman bir ekibinin bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “İlimiz sınırları içinde her türlü zemin çalışmalarını rahatlıkla yapabiliyoruz. İleri seviyede teknik araç ve gerece sahip uzman personellerimiz vasıtasıyla hayata geçireceğimiz projelerin sağlam zemine oturtulması için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.
Büyükşehirin projelerinin yanında diğer kamu kurumlarının çalışmalarına destek verdiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Karada yaptığımız zemin çalışmaları yanında denizde su derinlik taraması, hidrografik ve oşinografik çalışmalar yapabiliyoruz. Bu tür çalışmalara ilimizdeki farklı kurumların da ihtiyaçları olabiliyor. Böyle bir durumda Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarının yanı sıra diğer kamu kurumlarının çalışmalarına destek veriyoruz” diye konuştu.

Hem karada hem de denizde ölçüm yapılabiliyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde Köprübaşı Meydan Projesi, Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi, Altınordu Karşıyaka Spor Kompleksi, Fatsa Meydan - Yeraltı Otoparkı başta olmak üzere kültür merkezleri, galericiler sitesi, katı atık istasyonları, spor tesisleri, otogarlar, çeşitli hizmet binaları, camiler ve imar planları olmak üzere toplamda 30 adet zemin çalışması yapıldı. Bu kapsamda 4 bin 500 metre sondaj çalışması ve 112 adet sismik ölçüm gerçekleştirildi. Ayrıca kıyı dolgu alanlarında su derinlik taramaları (batimetri) ile hidrografik ve oşinografik çalışmalar yapıldı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.