“Otobüs nerede kaldı” sorusu tarih oluyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
“Otobüs nerede kaldı” sorusu tarih oluyor
05 May 2022 / Per 11:25
1 dk okuma / 38 Kez Okundu
| |

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, hayatı kolaylaştıracak "akıllı durak" uygulamasına imza atıyor. Buna göre vatandaşlar, durağa geldiklerinde yaklaşan otobüsleri cep telefonlarından görebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının geliştirdiği yazılım, duraklarda bekleyen vatandaşlar için kolaylık sağlayacak. Yolcular, kapalı ve raket duraklara uygulanacak etiketlerde bulunan karekodları akıllı telefonlarının kamerasıyla okutarak, bulundukları durağa yaklaşmakta olan otobüsleri, duraktan geçen hatları ve hareket saatlerini görüntüleyebilecek.
Ayrıca aynı karekod üzerinden Yolcu Memnuniyet Anketine de ulaşılabilecek. Böylece yurttaşlar 10 sorudan oluşan ankete katılarak, ESHOT hizmetinin kalitesini daha da artırma çalışmalarına katkıda bulunabilecek.
Uygulama ilk olarak, belirlenen 10 durakta başladı. Test işlemlerinin tamamlanmasının ardından kent genelindeki tüm kapalı ve raket duraklar, uygulamaya dahil edilecek ve akıllı durağa dönüşecek.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.