Özel çocuklar ‘Dünyanın merkezi’ Sivrihisar’da buluştular

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Özel çocuklar ‘Dünyanın merkezi’ Sivrihisar’da buluştular
04 Ara 2023 / Pzt 13:00
1 dk okuma / 3 Kez Okundu
| |

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Eskişehir’in merkez ilçelerinde ikâmet eden özel öğrencileri, aileleri ve öğretmenlerini Sivrihisar’da bir araya getirdi.

Nasreddin Hoca Kültür Evi’nde gerçekleşen etkinlikte, temsili Nasreddin Hoca özel çocukları karşılayarak, onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Akabinde çocuklar Sivrihisar’da çekimleri gerçekleştirilen TRT’nin sevilen dizisi Gönül Dağı’nın dizi ekibi ve oyuncularıyla buluşma fırsatı yakaladılar. Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyelerinde Ebru Sanatı ile ilgili çalışmalara da katılan çocuklar, Sivrihisar Kilim Müzesi’nde kilim dokuma deneyimini yaşadılar.
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık günüdür”
Engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını teşvik etmenin önemini vurgulayan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık günüdür. Bu özel günde, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sevgi, dayanışma ve empatiyle engelsiz bir yaşamın inşa edilmesi önemlidir” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.