(Özel) Edirne’de taşkın havadan görüntülendi

Edirne’de Tunca Nehri’nin debisinin artması ile birlikte yaşanan taşkın havadan görüntülendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 10:54 |
/ 66 Kez Okundu
| |
Edirne’de Tunca Nehri’nin debisinin artması ile birlikte yaşanan taşkın havadan görüntülendi. Şiddetli yağışlar ve kar sularının erimesiyle birlikte yatağından hızla taşan Tunca Nehri, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanının tamamen sular altında bıraktı.
Geçtiğimiz Çarşamba günü Bulgaristan’da ve Edirne’de etkili lan şiddetli yağışlar ve kar sularının erimesiyle birlikte Tunca Nehri’nin debisi hızla yükselişe geçti. 3 gün içerisinde debisi yaklaşık 3 kat artış gösteren nehir, sedde bulunmayan bölgelerde taşkına neden oldu. Çevreye hızla yayılan nehir suları, seddeler nedeniyle yerleşim bölgelerini tehdit etmese de yaşanan taşkının boyutu havadan görüntülenerek gözler önüne serildi.

Taşkının boyutu havadan görüntülendi
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı ve yarım adaya ulaşımın sağlandığı Fatih ve Kanuni Köprüleri tamamen sular altında kaldı. Bölgeye kara yolu ile ulaşım sağlanamıyor. Değirmenyeni Ölçüm İstasyonundaki verilere göre bugün saat 10.00 itibariyle kırmızı alarm durumu devam ederek, nehir debisi 196 metreküp/saniye ölçüldü.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.