‘Özgecan’da Workshop Günleri’ başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
‘Özgecan’da Workshop Günleri’ başladı
19 Eyl 2023 / Sal 17:05
2 dk okuma / 24 Kez Okundu
| |

Atakum Belediyesi ve Özgecan Kadın Danışma Merkezi iş birliğinde sağlıktan güzelliğe alanında uzman isimleri kadınlarla buluşturan ‘Özgecan’da Workshop Günleri’ başladı.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi, hayata geçirdiği birbirinden özel projelerle kadınların hayatına dokunmaya devam ediyor. Kadınlara psikolojik, ekonomik, sosyal ve hukuki alanlarda destek vermek için faaliyet gösteren merkezde, değişik hobilerden güzelliğe ve sağlığa kadar geniş yelpazede atölye çalışmaları başlatıldı. Özgecan’da Workshop Günleri’ başlığı altında düzenlenen etkinliklerle vatandaşlar, uzman isimlerden ilgi duydukları alanlarda eğitim alma fırsatı buluyor.

Uzmanlardan önemli bilgiler
İlk atölye çalışması Kuaför ve Saç Bakım Uzmanı Nilgün Sanıcı eşliğinde ‘Pratik Saç Şekillendirme ve Rasta’ başlığıyla gerçekleştirildi. Uzman Sanıcı, kadınlara birbirinden güzel ve farklı saç modelleri yapma yöntemlerini uygulamalı olarak anlattı. Sanıcı, vatandaşlara saç tiplerine ve yüz şekillerine uygun saç biçimlendirmenin yanı sıra rasta yapmanın incelikleri hakkında bilgi verdi. Atölye çalışmaları, Nefes ve Bilinçaltı Terapisti Müleyke Özer’le ‘Nefes Terapisi’ ile devam etti. Vatandaşlara doğru nefes almanın önemini anlatan Özer, düzgün nefes alma tekniklerini adım adım gösterdi. Nefes terapisi ile sağlıklı nefes alma yöntemlerini öğrenen kadınlar, Özer’e teşekkür ettiler.

Atölye çalışmaları devam edecek
Etkinlikler, 20 Eylül Çarşamba günü ‘Aile Dizimi Uygulaması’ ile devam edecek. Nefes ve Bilinçaltı Terapisti Müleyke Özer’in gerçekleştireceği atölye çalışmasıyla katılımcılar, aile köklerinin yaşantılarına etkilerini keşfedecekler. 22 Eylül Cuma günü Olcay Kınay Yanık’ın ‘Anne-Çocuk Teraryum Atölyesi’nde; fanus, toprak ve küçük bitkilerle minyatür botanik bahçeleri oluşturulacak. 25 Eylül Pazartesi günü Sibel Yıldız’la ‘Sağlıklı Bir Cildin Sırları, 27 Eylül Çarşamba günü Dilek Özmen’le ‘Güzel ve Doğru Giyinmenin Tüyoları’ ve 29 Eylül Cuma günü Sevda Ülkü’yle ‘Güzellik ve Bakım Tüyoları’ kadınlarla buluşacak. Psikolog Özge Kaplan Dilber 2 Ekim Pazartesi günü gerçekleştireceği ‘Aile İçi İletişim’ atölyesinde katılımcılara; anne, baba ve çocuk diyalogları konusunda önemli bilgiler verecek.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.