Pamuk Hasat Makinesi Eğitimi’ni tamamlayanlar sınavdan geçti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Pamuk Hasat Makinesi Eğitimi’ni tamamlayanlar sınavdan geçti
15 Oca 2024 / Pzt 11:16
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Aydın’da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Belgesem Eğitim Merkezi’nde Tarım Makineleri Operatörlüğü kursu bünyesinde gerçekleştirilen ’Pamuk Hasat Makinesi Eğitimi’ tamamlanarak sınav gerçekleştirildi.


Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Belgesem Mesleki Belgelendirme ve İş Makineleri Sürücü Eğitim Kursu tarafından verilen 17 branştaki iş makinesi operatörlüğü kursu yoğun ilgi görüyor. Birçok iş makinesini kullanmayı öğrenip operatörlük belgesine sahibi olmak isteyen adaylar, kursta öğrendikleri bilgilerle hem meslek hem de iş sahibi oluyor. Teorik eğitimin yanı sıra aldıkları uygulamalı eğitimlerle kursiyerlere deneyim kazandıran Belgesem’den mezun olanlar ise mühendis maaşına yakın ücretlerle çalışıyor. Aydın’da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı tek kurum olan Belgesem Eğitim Merkezi’nde Tarım Makineleri Operatörlük Kursu bünyesinde pamuk hasat makinesi eğitimleri tamamlanırken, kursiyerler sınavdan geçti.

Kurumun kurucularından ve eğitmenlerinden olan Okan Sezgin Aydın’da ilk ve tek olmak hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, “Aydın’da hiç yapılmamış bir şeyi yaptık. Zaten Aydın’da ilk ve tek sloganıyla yola çıktık. Adaylarımız burada eğitim alıyor. Eğitimle birlikte kullandıkları makineleri de deneyimleme şansı oluyor. Teorik eğitimlerin olduğu dersliğimiz ile pratik eğitimlerimizin yapıldığı alanın yan yana olması da çok avantajlı oluyor. Bu şekilde sıfırdan gelen adaylarımız veya bu işi yapan ama belge sahibi olmayan adaylarımıza burada hizmet veriyoruz. Pamuk toplama, silaj, biçerdöver ve çırçır makinelerinin eğitimlerini vermeye ve sınav yapmaya yetkili Aydın’daki tek adres olan kurumuzda Tarım Makineleri Operatörlüğü kursu bünyesinde gerçekleştirilen ’Pamuk Hasat Makinesi Eğitimi’ tamamlanarak sınav gerçekleştirildi. Kursiyerlerimize belgeleri hayırlı olsun" dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.