Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin depremzedeler için odun seferberliği

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin depremzedeler için odun seferberliği
15 Şub 2023 / Çar 12:13
/ 21 Kez Okundu
| |

Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri depremzedeler için yakacak odun seferberliği başlatırken, odun yüklü tırlar deprem bölgesine gitmek üzere harekete geçti.

Bilecik Belediyesi deprem bölgesine şu ana kadar 11 tır yardım malzemesi yanı sıra 6 tır yakacak odun gönderdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentteki park, bahçe ve caddelerdeki ağaçların kalın dallarını budayarak, onları depremzedelerin kurulan çadırlarındaki sobalara yakacak hale getirdiler. Bunun yanı sıra belediye başkanlığı koordinasyonunda bir yandan ihtiyaç ve gıda maddeleri araçlarla deprem bölgesine gönderilirken, köylüler ve belediye görevlileri tarafından hazırlanan tonlarca odun da deprem bölgesine gönderilmeye devam ediyor.

“Yardım kolileri üzerine duygu yüklü mesajlar yazılıyor”
7’den 70’e her kesimden vatandaşın gece saatlerine kadar hazırlamış olduğu yardım kolileri arasında bazen duygu yüklü mesajlar yer alıyor. Yardımların toplandığı kültür ve kongre merkezine yardım kolisini gönderen Esma ve Azra kardeşler, "Çok geçmiş olsun, sizi çok seviyoruz. Dualarımız sizinle’’ şeklinde not yazdı.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.