Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Antalya Bilim Üniversitesinde konferans verdi

Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ), yerli ve milli sanayinin gelişmesinde büyük rol oynayan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 11:52 |
/ 92 Kez Okundu
| |
Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ), yerli ve milli sanayinin gelişmesinde büyük rol oynayan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek’i ağırladı.
Antalya Bilim Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan ABÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, "Kurtuluş Savaşımızdan bu yana her an yerli ve milli gelişimin önemini yaşamaktayız. Bugün de bu alanda ülkemize büyük katkıları olan Prof. Dr. Muhittin Şimşek’i ağırlamaktan mutluluk duyuyorum” dedi.
Rektör Yüksek’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Antalya Bilim Üniversitesi öğrencilerine ‘Yerli ve Milli Sanayinin Gelişiminde Üniversite Gençliğine Düşen Görevler’ başlıklı bir konferans verdi. Prof. Dr. Şimşek, öğrencilere günümüz dünyasında teknolojik bir obezite hastalığının yaşandığını, bilgiye ulaşmanın artık güç olmadığını ifade etti. Prof. Dr. Şimşek, günümüz dünyasında en çok Facebook, Twitter gibi sosyal medya şirketlerinin güçlenerek para kazandığını söyledi. Şuanda yerli ve milli savunma araçları ile ülkenin savunmasının gerçekleştirilmesinin büyük bir gurur olduğununu ifade eden Şimşek, Türkiye’nin ilk yerli otomobili ‘Devrim’ arabalarının hikayesini de paylaştı. Şimşek, daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.