Psikolog Esra Aydın: “Toplum baskısından dolayı evlenmeyin”

Uzman Psikolog ve Danışman Esra Aydın, eş seçiminin önemine vurgu yaparak, “Toplumun ve ailelerin baskılarından dolayı kesinlikle evlenmeyin” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Oca 2018 / Paz 12:09 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Uzman Psikolog ve Danışman Esra Aydın, eş seçiminin önemine vurgu yaparak, “Toplumun ve ailelerin baskılarından dolayı kesinlikle evlenmeyin” dedi.
Bağcılar Belediyesi tarafından Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde “Evliliğe Giden Yolda” konulu bir seminer düzenlendi. Programa evlilik hazırlığı yapan kızlar yoğun ilgi gösterdi. Uzman Psikolog ve Danışman Esra Aydın, katılımcıları mutlu bir evlilik için öncelik verilecek kriterler, doğru eş seçimi ve evlilikte yaşanabilecek sorunlar hakkında bilgilendirdi. Evliliğin bir anlaşma olduğunu söyleyen Aydın, “Evliliği bir kutu olarak düşünün. O kutuyu siz anlayış, sevgi veya saygısızlıkla dolduracaksınız. Toplumda evlilik konusunda ciddi bir baskı var. Özellikle belli bir yaşa gelince baskı başlıyor. Bu baskılara kapılıp gitmemek gerekir. Toplumun ve ailelerin baskılarından dolayı kesinlikle evlenmeyin” dedi.
Doğru eşin mutluluk getireceğini belirten Aydın, “Eş seçimi çok önemli. Doğru eş seçimi evlilikte mutluluğu da beraberinde getirecektir. Önce kendini, sonra karşındakini tanı ve öyle seçim yap” şeklinde konuştu.

“Evlilik pembe panjurlu evde sonsuza kadar mutlu yaşamak değildir”
Aydın, şu uyarılarda bulundu:
“Evlilikten beklentinizi açık açık konuşmanız gerekir. Ne kadar iyi iletişim kurarsanız kurun çatışma oluyor. Hassas konular vardır. Siyasi ve dini konular. Bunlarda fazla tartışmamak lazım. Orta noktayı bulamayabilirsiniz. Evlilik pembe panjurlu evde sonsuza kadar mutlu yaşamak değildir. Bazıları toz pembe hayallerle evleniyorlar ama evlilikte ciddi çatışmalar da olabilir. O sürtüşmeler iyi yönetilirse ciddi enerjiler ortaya çıkar. Tartışırken geçmişte kalan konulara gitmemek lazım. İyice düşünün ve danışın, kararınızı sağlam veriniz.”

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.