Rabia Figürünü Cumhurbaşkanın Pasinler Teşkilat Başkanı Akçay verecek

Oltu taşı imalatçısı Eyüp Coşkun tarafından yapılan Rabia figürü 16 Mart’ta il kongresi için Erzurum’a gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Pasinler Teşkilat Başkanı Akçay tarafından verilecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 11:38 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Oltu taşı imalatçısı Eyüp Coşkun tarafından yapılan Rabia figürü 16 Mart’ta il kongresi için Erzurum’a gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Pasinler Teşkilat Başkanı Akçay tarafından verilecek.
Oltu ilçesinde çıkarılan ve ’kara elmas’ olarak nitelendirilen Oltu taşından ’Rabia’ figürü yapan Eyüp Coşkun, “Oltu taşından Rabia yapılmasının ana fikri Pasinler Ak parti ilçe Teşkilat Başkanı Tahir Akçay’dan çıkmıştı. Biz bu Rabia figürünü Oltu taşına işledik ama fikir Tahir Başkanımızın. Bu hediyeyi de Cumhurbaşkanımıza vermek ona düşer diye düşünüyorum. Onun için dört günde yaptığım 16 santimetre yüksekliğinde, 8 santimetre genişliğinde ki Rabia figürünü Tahir Akçay başkanımıza teslim ediyorum” dedi.
Pasinler Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Tahir Akçay ise “Oltulu tesbih ustalarına sonsuz teşekkür ediyorum. Fikir bende çıksa da ustalarım emekleri çok büyük bu eşi benzeri olmayan güzel hediyeyi Cumhurbaşkanımıza taktim etmekten onur duyarım” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.