Regaib Kandili Diyarbakır’da dualarla ihya edildi

Sur ilçesinde bulunan Hz

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 20:59 |
/ 62 Kez Okundu
| |
Sur ilçesinde bulunan Hz. Süleyman Camii’nde İl Müftülüğü tarafından Regaib Kandili münasebetiyle program düzenlendi. Cami ve çevresi geceyi dua ederek geçirmek isteyen vatandaşlarla doldu taştı.
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Hz. Süleyman Camii’nde İl Müftülüğü tarafından Regaip Kandili münasebetiyle program düzenlendi. Akşam namazının hemen ardından başlayan programda ilk olarak cami imamı tarafından Regaip Kandili’nin önemine ilişkin hutbe okundu. Hutbenin ardından Mevlid-i Şerif okundu.
Cami çevresi doldu taştı
Cami içerisi ve çevresi geceyi dua etmek isteyen ailelerle doldu, taştı. Aileler çocuklarıyla birlikte hem akşam yemeklerini yedi, hem de cami içerisinde dualar etti. Camiye gelen vatandaşlardan Remziye Şen, “Bugün geldik Hz. Süleyman Camii’ne dua etmeye. Bugün çok güzel bir gündür. Üç ayların başıdır. Allah hepimize hayırlı kapılar açsın” dedi.
Camiye gelen bir diğer vatandaş Gülcan Yılmaz ise, dua etmek için geldiklerini ve hayırlısını dilediklerini ifade etti.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.