Rektör Çomaklı: “Filistin Bize Selahaddin Eyyubi’den Emanet”

Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 11:22 |
/ 122 Kez Okundu
| |
Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Abd Al-Fattah El-Awaisi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Al-Fattah El-Awaisi’ye İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Erzurum temsilcileri eşlik etti.
Mescid-i Aksa hakkında akademik ihtisas eğitimi veren ilk vakıf olan Beytülmakdis Çalışmaları Vakfının, Türkiye ve Ortadoğu’da önemli projeler yürüttüğünü ifade eden Al-Fattah El-Awaisi, Rektör Çomaklı’ya Kudüs çalışmaları hakkında bilgi verdi.
El-Awaisi, Atatürk Üniversitesinde Kudüs ile ilgili bir araştırma merkezinin kurulmasını ve bu araştırma merkezinde yüksek lisans ile doktora programlarının açılmasını talep etti.
Al-Fattah El-Awaisi’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektör Çomaklı, üniversitenin ilgili birimleriyle fikir alışverişi yapılarak her türlü desteğin verileceğini söyledi.
Atatürk Üniversitesinin, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından Filistin’le ilgilenilmesi için görevlendirildiğini söyleyen Rektör Çomaklı, “Filistin bize Selahaddin Eyyubi’den emanet. Bunun için bir ayağımız adeta Filistin’de. YÖK Başkanlığımızın verdiği görevi layıkıyla yerine getiriyoruz. Filistin’deki birçok üniversiteyle temas halindeyiz. Karşılıklı işbirliği ve protokollerle bu ilişkilerimizi daha da sağlamlaştırıyoruz. Akademisyen ve öğrenci değişimiyle de hem eğitim, hem de kültürel anlamda bir bağ kuruyor, üniversitemizde eğitim gören Filistinli öğrencilerimizi kendi evlatlarımızdan ayrı tutmuyoruz” ifadelerini kullandı.
Ziyaretin ardından Rektör Çomaklı, konuğu Al-Fattah El-Awaisi’ye el yazması Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.