Rizeli minik komandolardan duygulandıran bağış

Minik komando ve mehteranlar, Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek, Mehmetçiğe destek için kendi aralarında biriktirdikleri paraların olduğu kumbarayı sundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 15:30 |
/ 115 Kez Okundu
| |
Minik komando ve mehteranlar, Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek, Mehmetçiğe destek için kendi aralarında biriktirdikleri paraların olduğu kumbarayı sundu.
Kalkandere İlçe Müftülüğü bünyesinde oluşturulan 4-6 yaş grubu Kur-an Kursu öğrencileri, İlçe Müftüsü Özkan Çelik ve İl Müftüsü İsmail Yalçın eşliğinde Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Türk Silahlı Kuvvetlerinin komando üniformaları ve mehteran kıyafetleri giyen 12 öğrenci, ziyaret esnasında kendi aralarında topladıkları ve Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere oluşturdukları kumbarayı Vali Bektaş’a teslim etti.
Minik komandolar daha sonra Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ operasyonunda ve bölücü örgütlere karşı yürütülen operasyonlarda görev alan ağabeylerinin başarılı olmaları için dualar etti.
Vali Bektaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Türk milleti tarih boyunca 7’den 70’e birlik ve beraberlik içinde yaşamıştır. Bu birlik ve beraberliğimizin en büyük örneklerini Çanakkale Zaferi ve Milli Mücadele esnasında bütün dünyaya gösterdik. Vatanın bölünmez bütünlüğü için liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz cepheye koşmuş ve maalesef bazı liselerimiz o yıllarda hiç mezun verememişlerdir. Bugün de aynı ruhtan ilham alan çocuklarımız Mehmetçiğe destek olabilmek için kendi aralarında oluşturdukları kumbara ile yüreklerini ortaya koymuştur. Bu çok anlamlı bir bağış" dedi ve minik komandolarla bir müddet sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.