Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilliğinden KAYSO’ya Ziyaret

Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin, Rusya Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi ziyaret etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Mar 2018 / Çar 09:26 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin, Rusya Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi ziyaret etti. Ziyaretten sonra üyelerimizin de katılımı ile “Rusya Ekonomi ve Sanayi İşbirliği Toplantısı” düzenlendi.
Toplantıda konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Rus heyetini KAYSO’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Rusya oldukça büyük ve potansiyeli yüksek bir ülke. Benin hem Aralık ayında hem de geçtiğimiz hafta Rusya ziyaretim oldu. Orada Yaroslavl Eyaleti Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Sergei Kuzenev’i de ziyaret ettim. Kendisiyle de bu konuları görüştük. Her girmemde bu potansiyeli görebiliyorum. Hem alımla hem de satımla ilgili ciddi manada potansiyele sahip” dedi.
Önümüzdeki yıl için iki ülke Cumhurbaşkanı tarafından konan 100 milyar dolarlık hedefin gayet makul olduğunu açıklayan Başkan Büyüksimitci, “Bu rakam hiç de abartılı olmayan gayet makul bir rakam. Bu rakamın Türk ve Rus işadamlarının gayreti ve çalışması ile rahatlıkla yakalanabileceğini düşünüyorum. Karşılıklı olarak yapılacak ziyaretler ticaret hacmimize katkı sağlayacaktır. Bu kış turizm alanında Erciyes Kayak Merkezinde ciddi sayıda Rus turist ağırladık. Ticari, kültürel ve turizm alanındaki bu ilişkileri daha da geliştirmek bizim elimizde. Biz bu ilişkileri geliştirmek adına Kayseri Sanayi Odası olarak çeşitli faaliyetler düzenleyeceğiz. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu.
Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin ise, son dönemde Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin ivme kazandığını belirterek, ticari ve ekonomik alanda ki ilişkileri daha da artırmak ve geliştirmek adına böyle bir ziyaret düzenlediklerini, aynı zamanda bu ziyaretle bölgeler arası ve şehirlerarası işbirliğini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Kayseri’nin sadece Türkiye’de değil yurt dışında da bilinen ve tanına bir il olduğunu da ifade eden Aydar Gaşigullin, Kayserili sanayiciler ile iş yapmaktan memnuniyet duyacaklarını, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilliği olarak bu konuda her türlü kolaylığı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.