Rüzgarın savaş alanına çevirdiği işletmenin müdürü o anları anlattı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde aniden çıkan rüzgar, göl kenarında kahvaltı yapanlara zor anlar yaşattı. Masa, sandalye ve tabakların havada uçtuğu o anları restoranın müdürü anlattı. Yılmaz Aydın, “Hortum esnasında insanlar panikle sağa sola kaçışmaya başladılar ve biz de hemen sonrasında önce insanların, daha sonrasında tesisin güvenliğini almaya çalıştık” dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Şub 2023 / Pzt 19:05 |
/ 558 Kez Okundu
| |
Sapanca ilçesinde bulunan bir işletmede pazar günü göl kenarında kahvaltı yapmak isteyen vatandaşlar, aniden çıkan rüzgarla panik yaşadı. Göl kenarında aniden kuvvetlenen rüzgar gölde dalgalanmaya sebep olurken, masa, sandalye ve yiyeceklerin de uçmasına sebep oldu. Paniğe kapılan müşteriler ise işletmeye doğru yöneldi. Panik ve korku dolu o anlar işletmenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde rüzgarın aniden çıkması, masa, sandalye ve yiyeceklerin göle doğru savrulması, vatandaşların işletmeye doğru yönelmesi yer alıyor.

Restoran müdürü o anları anlattı
Restoran müdürü Yılmaz Aydın, masa, sandalye ve tabakların havada uçuştuğu, vatandaşların ise panik halinde kaçtığı o anları anlattı. Aydın, “Dün öğle saatlerinde kısa ve etkili bir hortum yaşandı ve yaklaşık 30 saniye sürdü ama bayağı etkili oldu. Burada önemli olan nokta herhangi bir misafirimize zarar gelmemesiydi. Ancak restoranımızda bulunan masa, sandalye ve tabaklara zarar gelmiştir. O dağılan eşyalar toparlandı zaten gün içinde servisin devam etmesi için. Bu hortum esnasında insanlar panikle sağa sola kaçışmaya başladılar ve biz de hemen sonrasında önce insanların, daha sonrasında tesisin güvenliğini almaya çalıştık. Zaten görüntülerde de görünüyor eşyalar göle düşüyor ve daha sonrasında bot yardımıyla onları topladık. Bu işlemlerden sonra tesis servisine devam etmiştir. Önemli olan bu olayda kimseye zarar gelmemesidir, kısa sürmesi de buna etken olmuştur” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.