‘Sağlıklı nesiller tarhanayla büyüyüp gelişiyor’ projesi

Edirne’de, ‘Sağlıklı nesiller tarhanayla büyüyüp gelişiyor’ projesi kapsamında, minik öğrencilere tarhana çorbası ikram edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Şub 2020 / Cum 16:59 |
/ 32 Kez Okundu
| |
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı nesiller tarhanayla büyüyüp gelişiyor” projesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlandı.
Sağlıklı geleceğin teminatı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine tarhana çorbası dağıtılarak, öğrencilerde sağlıklı beslenme davranışı kazandırılması ve yerel yemek kültürünün oluşturulması amaçlanıyor.
Proje sürecinde Edirne İl Merkezinde faaliyet gösteren Mithat Paşa İlkokulu, Mithat Paşa Ortaokulu, Vali Fahri Yücel İlkokulu, Atatürk Ortaokulu pilot okullar olarak belirlendi. 2 gün boyunca bin 100 öğrenciye tarhana çorbası ikram edilecek.
Proje açılışı ve ikram programı Vali Fahri Yücel İlkokulunda düzenlenen törenle yapıldı, proje kapsamında minik öğrencilere tarhana çorbası ikram edildi.
Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, söz konusu projenin gelecek başta Edirne olmak üzere tüm ülke genelinde de özellikle kışın en sert geçen aylarında çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek uygulanmasını umut ettiklerini söyledi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.