Şahinkaya Kanyonu’na “cam seyir terası” önerisi

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD), son yıllarda Samsun’un turizminde yeni destinasyon olarak öne çıkan Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’na “cam seyir terası” yapılması önerisinde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 15:00 |
/ 1.943 Kez Okundu
| |
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD), son yıllarda Samsun’un turizminde yeni destinasyon olarak öne çıkan Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’na “cam seyir terası” yapılması önerisinde bulundu.
Konu hakkında açıklama yapan KATİD Başkanı Murat Toktaş, Şahinkaya Kanyonu’na "cam seyir terası" yapılmasının çok büyük katkı sağlayacağını söyledi. Toktaş, “En büyük sıkıntımız şehrimize ziyarete gelen misafirleri günübirlik gelmeleri ya da 1 geceden fazla kalmamaları. Bunun için keyifle vakit geçirecekleri uzak destinasyonları da ilgi çekici hale getirmemiz ve bol aktivite koymamız gerekiyor” dedi.

Cam seyir terasının avantajları
Vezirköprü’ye Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın girişimleri ile bir tur gemisinin indirildiğini belirten Toktaş, “Bunun üzerine birde ‘cam seyir terası’ yapılması kanyonu taçlandıracaktır. Son yıllarda bizim de bölgemizde bazı illerimiz bu tarz yerlere ‘cam seyir terası’ yaparak hem ilgiyi artırmakta hem de girişlerde para alarak işletmeye gelir sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlere ilgi çok olduğundan çekilen fotoğraflarda sosyal medyada çok fazlası ile paylaşılacağından bölgeye merakı arttıracaktır. Bölgemizde Safranbolu ve Artvin’de 1, Kastamonu’da 3 tane olmak üzere 5 cam seyir terası bulunmaktadır. Yaklaşık maliyetleri de 200-400 bin TL arasındadır. Bu projeler AB destekli bazı çalışmalara da uygun olduğu için Siirt Tillo cam terasında olduğu gibi yüzde 70’e kadar hibede almak mümkün oluyor” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.