Şair Yazar buluşmaları başladı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde çeşitli çalışmalar yürüten Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu, Malatya’nın yerel şair ve yazarlarını tanıtmak amacıyla “Bir Şair Bir Yazar Buluşması” konulu konferanslar düzenliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 16:47 |
/ 65 Kez Okundu
| |
Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde çeşitli çalışmalar yürüten Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu, Malatya’nın yerel şair ve yazarlarını tanıtmak amacıyla “Bir Şair Bir Yazar Buluşması” konulu konferanslar düzenliyor.
Bu hafta düzenlenen “Bir Şair Bir Yazar Buluşması” programının konuğu Yazar Rıza Güner oldu. Büyükşehir Kent Konseyi Hamit Fendoğlu sınıfında düzenlenen programa Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Fatih Kahraman, çalışma grubu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen konferansla alakalı açıklamalarda bulunan Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Fatih Kahraman, her ay iki yazarın düzenlenecek programla tanıtılacağını ifade ederek, “Bir şairi veya yazarı burada tanımanın ve tanıtmanın, Malatya’mızın kültürel geleceğine katkı sağlayacağını umuyorum” şeklinde konuştu.
Programa özgeçmişini bahsederek başlayan Yazar Rıza Güner, yazmaya ne zaman başladığını ve ne tür sıkıntılarla karşılaştığını anlatarak genç şairler ekibine önerilerde bulundu.
Hayatı boyunca birçok senaryo yazdığını ifade eden Güner, “O gün ki imkanlardan dolayı bu senaryoların hiç birinin hayata geçirememenin üzüntüsünü yaşadım” ifadelerine yer verdi. Daha sonra eserlerinde kullandığı dili ve tekniği anlatan Güner, yazmış olduğu şiirleri katılımcılarla paylaştı.
Program sonunda Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Fatih Kahraman ve katılımcılar sunumlarından dolayı Yazar Rıza Güner’e teşekkür etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.