Salihli Çelikli Mahallesi’ne büyükşehirden yeni HİS göleti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Salihli Çelikli Mahallesi’ne büyükşehirden yeni HİS göleti
06 Tem, 2023 / Per 15:11
1 dk okuma / 29 Kez Okundu
| |

Tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli’ye bağlı Çelikli Mahallesi’nde yeni Hayvan İçme Suyu (HİS) göleti yapım çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla tarım hayvancılık ve üretim faaliyetlerine verdiği destekleri arttırarak sürdürüyor. Üreticilere destek olmak ve gelirlerini artırmak amacıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu mahallelerde yeni HİS göletleri yapım çalışmalarına devam ediliyor. Özellikle hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde yeni yapım çalışmalarına devam eden Kırsal Hizmetler Dairesi başkanlığı, üreticilerin göletlerden en üst düzeyde faydalanmasını sağlıyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından üreticilerden gelen talepler sonrası Salihli’ye bağlı Çelikli Mahallesi’nde yeni hayvan içme suyu göleti yapımına başlandı. Gölet yapımı tamamlandığında Çelikli Mahallesi’nde bulunan besi hayvanlarının yanında yaban hayvanlarının da göletten faydalanacağı belirtildi.

“Üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini dile getiren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Tarımsal ve hayvansal üretimde devamlılığının sağlanması için kurumumuzun elinde bulundurduğu imkanlar dahilinde, üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirebilmek için üreticilerimizin yanında bulunarak, destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.