Salihli’de Taytan Mahallesi sağlıklı içme suyuna kavuştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Salihli’de Taytan Mahallesi sağlıklı içme suyuna kavuştu
18 Şub 2024 / Paz 15:36
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Salihli ilçesine bağlı Taytan Mahallesinde çme suyu deposu yenilendi, ihtiyaç olunan bölgelerde şebeke hat çalışmalar yapıldı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerin devamlılığı konusunda büyük hassasiyet gösteriyor. İdare, Salihli ilçesine bağlı Taytan Mahallesinde bugüne kadar önemli hizmetleri hayata geçirdi. İçme suyu deposu yenilenirken, ihtiyaç olunan bölgelerde şebeke hatları yapıldı. Vatandaşlara ulaşan suyun sağlıklı ve verimli olması amacıyla içme suyu deposunda rutin olarak dezenfeksiyon ve klorlama çalışmaları yapılıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan su analizi denetimlerinde herhangi bir olumsuz bir duruma rastlanmadı.

“Altyapı projesi hazır, sondaj çalışması yapılacak”
Öte yandan, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Taytan mahallesine yapılan yatırımlar da devam edecek. Projeler Dairesi tarafından mahallenin altyapısının tamamen yenilenmesi amacıyla proje hazırlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi ekipleri de proje ile ilgili ön hazırlık çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca İçme suyu dairesi tarafından mahalleye yeni bir içme suyu kaynağı kazandırmak amacıyla sondaj çalışması yapılacak.

“Cengiz Başkanıma yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim”
Taytan Mahalle muhtarı Cafer Morbel, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ihtiyaç olunan bölgelerde gereken çalışmaları yaptı. Mahallemiz için hazırlanan bir projemiz var. Hazırlanan projede içme suyu ve kanalizasyon altyapısının yenilenmesi yapılacak. Tabii yatırımlar hemen olmuyor. Pandemi süreci, doğal afetler gibi süreçler geçirdik. Sağolsun Cengiz Başkanımız da Salihli ziyaretinde bizleri de bu konuda bilgilendirdi. Allah nasip ederse 2024 yılı içerisinde bundan sonraki dönemde mahallemizin altyapısı yatırım sırasına alındı. Zaten mahallemizde sağlıklı su içmekteyiz. İçme suyumuzun sağlık yönünden hiçbir sıkıntısı yok. Yaz aylarında mahallemizde nüfus artışı çok fazla olduğu için ve aşırı tüketim nedeniyle su yetersizliği meydana geliyor. Bu yatırım projesi hayata geçtiğinde mahallemiz daha iyi olacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e mahallemizde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.