Şanlıurfa’dan Trabzon’a dostluk köprüsü kurmak için geldiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığınca yürütülen ’Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen 150 öğrenci havalimanında horonlarla karşılandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 14:47 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığınca yürütülen ’Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen 150 öğrenci havalimanında horonlarla karşılandı.
Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu tarafından karşılanan kafile karşılama sırasında oynanan horonları cep telefonları ile kaydetti. Şanlıurfalı öğrencilerin 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Trabzon’un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek Trabzon’u tarihi ve kültürel açıdan tanıma fırsatı bulacaklarını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Program süresince Trabzonlu 150 ailenin yanında konaklayacak olan Urfalı kardeşlerimiz Trabzonlu yaşıtlarıyla kaynaşarak Trabzon ile Şanlıurfa arasında Kardeşlik Köprüsü oluşturacaklar. Ülkemizin kardeşliği, birliği ve beraberliği için bu projeyi çok önemsiyoruz. İnanıyorum ki, Urfalı kardeşlerimiz Trabzon’dan çok güzel izlenimlerle ayrılacaklardır” dedi.
Şanlıurfalı öğrenciler 4 günlük gezi programı kapsamında Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii, Şenol Güneş Spor Kompleksi başta olmak üzere Gülbaharhatun Camisi’ni, Surları, Osmanlı Kültür evi ve Şehir Müzesi’ni gezdikten sonra Uzungöl gibi turistik mekânları gezme şansı bulacak.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.