Sarayköy TOKİ konutları yükseliyor

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçede yapımına başlanan 410 konutun inşaatı hızla yükseliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Şub 2018 / Cum 14:51 |
/ 33 Kez Okundu
| |
Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçede yapımına başlanan 410 konutun inşaatı hızla yükseliyor.
Sarayköy Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle 2017 yılının Eylül ayında Trafo Mahallesi’ne 410 TOKİ konutun yapımı için temel atılan konutların yapımına devam ediliyor. 122 metrekarelik 3+1 ile 85 metrekarelik 2+1 şeklinde yapılan TOKİ konutlarının şu ana kadar yüzde 35’lik kısmının tamamlandığı, konutların 20 bloktan 17 bloğun kaba inşaatının tamamlandığı belirtildi.
Konutları yerinde inceleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, önümüzdeki aylarda konutların doğal gaz hattı döşeme çalışmalarının da başlayacağı belirterek, bu konutların kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşeceğini söyledi. Başkan Özbaş, “TOKİ konutları ilçemizin uzun yıllar beklediği bir hizmetti. Başladığı ilk gün Denizli ve ilçelerinden yoğun bir ilgi görmüş ve 410 konutumuzun kayıtları kısa zamanda tamamlanmıştı. Bizde bu önemli projenin ilçemize gelmesi için 2014 yılında hemşehrilerimize söz vermiştik ve 2017 yılının eylül ayında bu önemli projemizin başlangıcı için bismillah dedik. Şimdi ise artık TOKİ konutlarımız kendini göstermeye başladı. Mahalle konseptli olan TOKİ konutlarımızın yerleşim alanı, dükkânları, camisi, meydanı, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunacak, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımız sıcak yuvalarının kapılarını açacak ve ilçemizde yeni bir yaşam alanı doğacak ” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.