SASKİ Genel Müdürü Keleş, ’’Hizmetlerimiz bilgi ve teknoloji odaklı’’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Şub 2018 / Cum 15:19 |
/ 91 Kez Okundu
| |
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, hizmetlerinin bilgi ve teknoloji odaklı olduğunu söyledi.
SASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personeli Ormanpark’ta bir araya geldi. Daire başkanlığının çalışmalarının, projelerinin ve hedeflerinin değerlendirildiği toplantıya Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, Genel Müdür Yardımcıları Sebahattin Belik ve Sezar Ercan, daire başkanları, şube müdürleri ve Bilgi İşlem Dairesi personelleri katıldı. SASKİ’nin teknoloji ve inovasyonu sürekli takip ederek kendisini geliştirdiğini vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, bu anlamda kendilerine ciddi hedefler belirlediklerini ve bunlara ulaşmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Toplantıda ilgili şube müdürleri tarafından faaliyetler, üzerinde çalışılan ve hayata geçirilmesi düşünülen projelerle ilgili sunumlar da yapıldı.
Gelişmiş ve başarılı olduğunu iddia eden bir kurumun en önemli kriterlerinden birisinin bilgi teknolojilerini kullanma kabiliyeti olduğunu belirten Dr. Rüstem Keleş, “İçinde bulunduğumuz çağda tüm kurum ve organizasyonlar çok yüksek sayılarda veri üretiyorlar. Bu verilerin hızlı bir şekilde anlamlı hale getirilmesi, anlamlı sonuçlar üretilmesi ve karara dönüştürülmesi tamamen bilgi teknolojilerinin kullanımıyla ilgili bir şey. Türkiye’de ve dünyada çok başarılı şahsiyetlerin hayatlarına göz attığımızda çok iyi eğitim aldıklarını, en az bir yabancı dili çok iyi öğrendiklerini ve başında bulundukları kurum ya da organizasyonları teknoloji odaklı olarak zamanında dönüştürdüklerini görüyorsunuz. Teknolojiye zamanında ayak uyduramama, bilgiyi kullanamama kesinlikle rekabeti kaybetme anlamına geliyor. Hangi alanda olursa olsun öne çıkmak, rekabet etmek, nitelikli hizmet vermek istiyorsanız kesinlikle içinde yaşadığınız çağın bilgisini etkin bir şekilde kullanmak durumundasınız” diye konuştu.
Hedef: Endüstri 4.0
SASKİ olarak Endüstri 4.0 hedefini belirlediklerinin altını çizen Dr. Rüstem Keleş, “Bu hedefimiz devam ediyor. Bir hizmeti bilgi ve teknoloji odaklı olarak verebiliyorsak bunu kesinlikle bilgi ve teknoloji odaklı olarak yapmalıyız. Bizim de bir su idaresi olarak kullandığımız ekipmanlar, cihazlar, teknoloji, içmesuyu ve atıksu arıtma tesislerimiz, terfi merkezlerimiz, kullandığımız sistemler, vatandaşa verdiğimiz hizmetler kesinlikle bilgi ve teknoloji odaklı yapılanmalı. Kapasitemizi böyle geliştirmeliyiz. SASKİ olarak bu konuda iddialıyız. Neler yapabiliriz? Endüstri 4.0 uygulamalarımızı nasıl geliştirebiliriz? soruları hep aklımızda olmalı” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.