Serdar Ünsal’dan Azer Yaycılı’ya plaket

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Serdar Ünsal’dan Azer Yaycılı’ya plaket
13 Ara 2022 / Sal 14:19
/ 36 Kez Okundu
| |

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren Yaycılı ticaretin sahibi İshak Yaycılı’nın eşi Azer Yaycılı’ya teşekkür plaketi verdi.

Serdar Ünsal, Azerbaycan bayrağı ve teşekkür plaketi verirken yaptığı konuşmada ”Gerek yaptığımız etkinliklere katılarak, gerekse Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkı sağlamak için kurulan derneğimize yaptığınız manevi destekten dolayı sizleri kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim. Iğdır da yaşayan Azerbaycanlı ailelere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.
İş kadını Azer Yaycılı’da ”Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı savaşa dernek olarak verdiğiniz manevi katkıyı unutmamız mümkün değildir. Yaptığınız mitingler, toplantılar ile Azerbaycan’ın sesi oldunuz. Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkınız büyük, her zaman birleştirici oluyorsunuz. Yıllardır çalışmalarınızı takip ediyoruz. Dernek olarak güzel işler yapıyorsunuz. Bir eğitimci olarak ta katkınız büyük. Son 8 yıldır yaptığınız “Hocalı Faciası” ile ilgili yarışma ve etkinliklerle gençlerimiz ve halkımız Ermenilerin gerçek yüzünü öğrenmiş oluyor. İki devlet bir millet olmanın gereğini yapmaya gayret ediyoruz. Kapım Azerbaycanlı öğrencilerimize açıktır. İnce düşüncenizden dolayı derneğinizi kutlar başarılar dilerim. Ermeni meselesi bizim milli meselemizdir. Ve Türk devleti olarak Azerbaycan’ın yanındayız. Allaha şükür ki işgal edilen topraklar kurtarıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi yardımcısı Mihriban Aliyev Azerbaycan’ı Kafkasların parlayan yıldızı yapmak için gece gündüz çalışıyorlar. Sizin derneğiniz Ermenilerin gerçek yüzünü topluma anlatıyor Azerbaycan Türkiye kardeşliğine katkı sağlıyor. Her zaman yanınızdayız. Yazdığınız “Yüreğim İrevan’da kaldı ve Soykırım “kitaplarında da Ermenilerin gerçek yüzünü anlatıyorsunuz tebrik ediyorum. Azerbaycan’ın Karabağ’da ki zaferi bizleri gururlandırmıştır” dedi.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.