“Sevgi Eli Market” ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu

Büyükçekmece Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım imkanı sunan “Sevgi Eli Market” binlerce vatandaşın umudu oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 16:17 |
/ 161 Kez Okundu
| |
Büyükçekmece Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım imkanı sunan “Sevgi Eli Market” binlerce vatandaşın umudu oldu. Sosyal inceleme ve değerlendirmeler sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç düzeylerine göre belirlenen limit tutarında verilen Sevgi Eli Kartı ile her türlü ihtiyaçlarını ücretsiz olarak alabilen vatandaşlara servis hizmeti de veriliyor. Her ayın belirli gün ve saatlerinde evlerinden servis ile Sevgi Eli Market’e gelen vatandaşlar gıda, tekstil ürünleri, temizlik malzemesi, zücaciyeye ve kırtasiye gibi temel ihtiyaç maddelerini kart limitleri doğrultusunda hiçbir ücret ödemeden alabiliyor. Sevgi Eli Market’te alışverişini tamamlayan vatandaşlar yine Büyükçekmece Belediyesince ulaşım hizmeti veren servis araçları ile evlerine dönebiliyorlar.
“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisini hatırlatarak sözlerine devam eden Dr. Akgün, "İşte, Sevgi Eli Market tam da bu hadisi şerifin karşılığıdır” ifadesini kullandı.
Hayata geçirilen Sevgi Eli Gıda Market’in sosyal devlet ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Akgün,"Büyükçekmece ailesi olarak, yardımlaşma ve dayanışmanın bizi daha güçlü kılacağını ve ayakta tutacağını biliyoruz. Hayırseverlerimiz, sanayici, işadamı esnaf ve tüccarlarımızın katkıları ile kurulan Sevgi Eli Market projemiz gerçek ihtiyaç sahiplerine insan onuruna yakışır şekilde yardımı amaçlamaktadır. Hedefimiz 4 bin aileye yardım elimizi uzatmaktı. Şimdi bu hedefimizin çok ötesine geçtik. İhtiyaç sahibi her vatandaşımıza sevgi elimizi uzatıyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.