Sındırgılı çocuklar kumbaralardaki paralarını bağışlıyor

Türkiye genelinde olduğu gibi Sındırgı ilçesinde de deprem bölgesine yardım seferberliği devam ediyor. Cumhuriyet Meydanında kurulan yardım çadırında yedi yetmişe seferberlik var. Sındırgılı çocuklar kumbaralardaki paralarını depemzedeler için bağışlıyor
Merkezdeki yardımlar Cumhuriyet Meydanında toplanırken kırsal mahallelerdeki yardımlar da muhtarlar aracılığı ile ilçe merkezine getiriliyor. Kar nedeniyle ulaşım zorluğu çekilen bölgelerde ise 4x4 araçlar kullanılıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Şub 2023 / Çar 12:43 |
/ 29 Kez Okundu
| |
İki günlük süre içerisinde toplanan 2 TIR yardım malzemesi Cumhuriyet Meydanından dualar eşliğinde yola çıktı.
Yardım malzemelerinin ücretsiz olarak ulaşımını üstlenen Düvertepe Taşıyıcılar kooperatifine ve yardım seferberliğine gönülden destek veren Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “ Bütün AFAD dediğimiz afet ve organizasyon merkezi, valilikler hep beraber oradalar. Yani buradakinde bize kaymakamlığımız olarak sosyal yardımlaşma dayanışma, STK, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler ve devletin bütün kurumları hep beraber buradayız. Göz yaşartıcı çok güzel farklı tablolar yaşıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimiz daim eylesin. Yani biz böyle güçlüyüz onun için bizi yıkamıyorlar onun için bize diş geçiremiyorlar ama Allah’ın izniyle bu zorlukları da hep beraber birlik ve beraberlik içinde aşacağız diyorum. Katkı sunun bütün Sındırgılılara bütün siyasi partilere, bütün STK’lara, devletin bütün kuruluşlarına ve 35 bin Sındırgılıya hakikaten, yürekten, kalben şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Kumbarasındaki paraları yardım çadırına getiren Muhammet Mustafa Boran da depremdeki arkadaşlarımıza yardım etmek için kumbarasından para getirdiğini belirtti.
Yardım seferberliği devam ettiği sürece kooperatif üyesi TIR’larla ulaşımın devam edeceği belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.