Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nden Bulgaristan Başbakanı Borisov’un hindi benzetmesine yanıt

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un gazetecilere yaptığı hindi benzetmesinin ardından açıklama yapan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, gazetecilere yönelik sözlü tehdit ve saldırıları durdurma çağrısında bulundu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Şub 2020 / Cum 23:27 |
/ 21 Kez Okundu
| |
Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bulgaristan’da üst düzey yöneticilerin gazetecilere yönelik sözlü saldırıları ve tehditleri durdurmaları için çağrıda bulunuldu. Açıklamada, üst düzey devlet görevlilerinin sözlü saldırıları arasında Başbakan Boyko Borisov’un basın mensuplarına yaptığı benzetme de yer aldı. Başbakan Borisov’un gazetecileri hindiye benzeterek alay edercesine hindi taklidi yaptığının belirtildiği açıklamada, basın özgürlüğü konusunda Bulgaristan’ın dünyada 111. sırada yer aldığına vurgu yapıldı.
Öte yandan, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nden yapılan açıklamada, Avrupa Parlamentosu’na söz konusu saldırıların kınanması konusunda çağrıda bulunuldu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.