Sinop’ta 10 Kasım: Zaman adeta durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yılında Sinop’ta anıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Kas 2019 / Paz 12:03 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Sinop Valiliği önünde yapılan törene Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Cevdet Alper Batu, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Sinop Barosu Başkanı Hicran Kandemir, Vali Yardımcıları Abdullah Şahin ve Murat Girgin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hakan Başakçı, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş sayıda katıldı.
Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler çaldı ve adeta zaman durdu. Sirenle beraber Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak Türk bayrağı önce göndere, sonra tüm yurtta olduğu gibi yarıya indirildi.
Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun çelenk sunumuyla tören sona erdi. Törenin ardından vatandaşlar, valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çiçekler bıraktı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.