Sinop’un Balkan ve Rumeli lezzetleri tanıtıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Sinop’un Balkan ve Rumeli lezzetleri tanıtıldı
23 Şub 2024 / Cum 16:26
/ 1 Kez Okundu
| |

Sinop’ta Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği tarafından “Mübadelenin 100. Yılında Kültür ve Göreneklerimiz” projesi kapsamında hazırlanan “Balkan ve Rumeli Lezzetleri” yemek kitabının tanıtımı yapıldı.

Programda Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği üyeleri kadınların hazırladığı yemekler tanıtıldı. Daha sonra bir konuşma yapan Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Aral, “Mübadelenin 100. yılında kültür ve göreneklerimiz projesi kapsamında hazırlanan Balkan ve Rumeli Lezzetleri yemek kitabının tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Yaklaşık 6 aydır dernek binamız ve mübadil köylerimizde 35 dernek üyemiz tarafından hazırlanan kitabımızda 57 çeşit Balkan ve Rumeli lezzetleri yemeği tarifi yer almaktadır” dedi.
Program Balkan ve Rumeli Lezzetleri kitabında emeği geçenlere ödül töreni düzenlenmesiyle son buldu.
Sinop Sabahattin Ali Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Turan, Sinop Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Damaroğlu ve mübadiller katıldı.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.