Şırnak’ta konutlar yükseliyor, vatandaşlar heyecanla bekliyor

Şırnak’ta terör örgütünce tuzaklanan patlayıcılar yüzünden yıkılan binaların yerine yapılan 6 bin 500 konuttan 5 bin 730’u tamamlanma aşamasına geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 10:57 |
/ 77 Kez Okundu
| |
Şırnak’ta terör örgütünce tuzaklanan patlayıcılar yüzünden yıkılan binaların yerine yapılan 6 bin 500 konuttan 5 bin 730’u tamamlanma aşamasına geldi. Vatandaşlar, hızla yükselen konutlara yerleşmeyi heyecanla bekliyor.
Terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan patlayıcılar yüzünden Dicle, Cumhuriyet, Yeşilyurt, Gazipaşa, İsmetpaşa, Yeni, Aydınlıkevler ve Bahçelievler Mahallelerinde yıkılan binaların yerine yapılan binalar hızla yükseliyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak 6 bin 500 konuttan 5 bin 730’u, yapılacak bin iş yerinden 300’ü, cami ve taziye evlerinin inşaatları tamamlanma aşamasına geldi. Vatandaşlar, çalışmaların bitmesini dört gözle beklediklerini belirtti.
İnşaat mühendisi Hüseyin Doğan, kentte 5 bin 730 konutun inşaatlarının tüm hızıyla sürdüğünü anlatarak, “Bunun yanında 300 dükkan, 3 cami, 2 taziye evimiz var. Bin 400 kişilik cami inşaatlarımız devam ediyor. Ömer Kabak Meydanı’nda görüldüğü gibi binalar yüzde 40-50 yükselmiş durumda. 9 etap bulunmuş olup, 9 etabın bazı etapları yüzde 60’lara, bazıları yüzde 40 seviyesindedir. Haziran-temmuz gibi bazı şantiyelerimiz bitim dönemine girecektir. Diğer kısımlarda sene sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah bir engel olmazsa bu sene Şırnak tamamen yeni bir vizyon ve görünüm kazanacaktır” dedi.

“Çok teşekkür ediyoruz”
Vatandaş Ahmet Temel, konutların hızlı bir şekilde yapılmasının sevindirici olduğunu belirterek, memnun olduklarını ve teşekkür ettiklerini ifade etti.
Berivan Altürk, binaların yaklaşık bir yıl içerisinde yapıldığını anlatarak, “Arkadaşlarımız çok mağdur oldular. Bizim evimiz yıkılmadı ama arkadaşlarımızın mağduriyetine şahit olduk. Bu durum açısından kendilerine çok üzüldük. Şu an bitme aşamasına geldiği için çok sevindik. Artık onlar da evlerine geçecekler ve biz de mutlu olduk” diye konuştu.

“Gece gündüz çalışıyorlar”
Şahin Ürper ise yeni binaların yükselmesinden duyduğu memnuniyetlerini dile getirerek, şunları söyledi:
“Harıl harıl bir çalışma var. Bu çalışmalarla bizi karanlıktan aydınlık bir sürece getirdi. Mevcut hükümetimizin yapmış olduğu bu çalışma bizi sevindirmiştir. Aktif bir şekilde gece gündüz çalışıyorlar. Şırnak’a hizmet etmek amacıyla çaba sarf etmiş olduğu bu hükümetimiz daha da farklı istihdam alanları yapmalarını istiyoruz. Bu hükümetin Şırnak’ı enkazdan bu duruma getirmesi bizi çok sevindirmiştir. Biz de zaten bu sevincimizle bu hükümetten beklentimiz odur. Her zaman mağdurların, fakirlerin ve garibanların hükümeti olduğunu biliyoruz. Bu yapılan binalardan dolayı, mağdur olan bir halk olarak, biz kendilerini takdir ediyoruz.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.