Sokak hayvanlarına modern hayvan barınağı

Erbaa Belediyesi, sokak hayvanları için geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezi kurulması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile protokol imzaladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 16:39 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Erbaa Belediyesi, sokak hayvanları için geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezi kurulması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile protokol imzaladı.
Erbaa Belediyesi ilçedeki sokak hayvanları için Kelkit Mahallesinde bulunan hayvan pazarının yanına geçici hayvan barınağı ve rehabilitasyon kurmak için çalışma başlattı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın desteği ile yapılacak bakım evi ile ilgili Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile Erbaa Belediyesi arasında protokol imzalandı.
İlçedeki sokak hayvanlarının daha sağlıklı ortamlarda bakım ve rehabilitasyonlarının yapılması için bakanlığın desteği ile projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım,"Sokak hayvanlarının yaşam hakkına saygı göstermeliyiz. Bütün toplum olarak bu konuda duyarlılığımızı arttırmak zorundayız. Elbette zaman zaman sokak hayvanları sebebiyle problemler yaşayabiliyoruz. Bu sorunu çözmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Şimdi daha uygun şartlarda bu hayvanların bakımının yapılacağı bir bakım evini Erbaa’ya kazandırıyoruz. Orman ve Su İşler Bakanlığımızın desteği ile Erbaa’ya geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezini kazandırmak için bugün protokol imzaladık. Kısa süre içerisinde ihaleleri gerçekleştirilip inşaya başlayacağız. Zaman zaman şehir dışından Erbaa’mıza getirilerek bırakılan sokak hayvanları vatandaşlarımızı rahatsız ediyordu. Bu şekilde dışarıdan getirilip şehrimize bırakılma yöntemi sebebiyle meydana gelen hayvan sayısındaki artış onların bakımının tedavisinin yapılmasını da zorlaştırıyordu. Bu yatırımla problemi de büyük ölçüde çözmüş olacağız.” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.