Sporculara internet üzerinden işaret dili dersleri veriliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
 Sporculara internet üzerinden işaret dili dersleri veriliyor
20 Nis 2020 / Pzt 10:32
1 dk okuma / 40 Kez Okundu
| |

Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü tarafından başlatılan uygulamalar ile kulüp bünyesindeki tüm sporculara internet üzerinden işaret dili eğitimi veriliyor.

Eskişehir’de Korona virüs süresince antrenmanlarına ara veren Gökmeydan Spor Kulübü, çalışmalarına internet üzerinden devam ediyor. Kulüp bünyesindeki tüm sporculara internet üzerinden işaret dili eğitimi verilirken dersler yoğun bir ilgi ve katılımla gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 26 sporcunun katıldığı dersler ile sporcuların aktif bir şekilde işaret dilini öğrenebilmesi amaçlanıyor.
Gökmeydan Spor Kulübü Teakwondo ve Badminton Antrenörü Elif Çatal tarafından verilen ‘işaret dili’ derslerine mart ayının son haftasında internet üzerinden başlandı. Antrenör Elif Çatal konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Koronavirüs (COVID- 19) sebebi ile; evde kalan sporculara, öncelikli olarak ’işaret dili’ alfabesi öğretiliyor. Ardından kelime bilgisine geçiliyor. Devam eden eğitimlerimizde; işitme ve konuşma engelli bir vatandaşın, sporcu ile iletişiminde gerekli olan kelimeler öğretiliyor. Eğitim ilerledikçe sporcular, aldıkları bu kelime bilgileriyle, cümle kurmaya başlayacaktır ve eğitimlerimiz halen devam etmektedir. Eğitim kapsamında ayrıca; ‘aile, zaman kavramları, il ve yerleşim adları, fiiller, sağlık-güvenlik terimleri, beden dili, jest ve mimikler’ verilen eğitimde eğlenceli ve zevkli bir şekilde öğretiliyor. İlk olarak ‘şu dünyadaki en mutlu kişi mutluluk verendir’ şarkısını; öğrendikleri bilgilerle kusursuz söyleyen sporcumuza, Gökmeydan Spor Kulübü yönetiminin çok özel hediyesi olacaktır’’ dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.