Suriyelilerden katkı payı alınacak

Yerel seçimlerin ilk sırada yer alan gündemlerinden Suriyeli mülteciler konusunda iktidar yeni adımlar gelecek: Geri dönüşleri teşvik edilecek, sağlık hizmetleri için katkı payı alınacak.

#Güncel Olaylar | Haber Merkezi
14 Tem, 2019 / Paz 14:05 |
/ 6182 Kez Okundu
| |
İktidarın yerel seçimlerde özellikle büyükşehirleri kaybetmesinin nedenleri arasına gösterilen Suriyeli mülteciler konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni adımların sinyali geldi. Türkiye gazetesinden Yücel Kayoğlu’nun haberine göre, Cumhurbaşkanı, AK Parti’nin MKYK toplantısında ‘Suriyelilerin dönüşlerinin teşvik edileceğini ve sağlık hizmetleri için katkı payı alınacağını’ açıkladı.

‘SAĞLIK İÇİN KATKI PAYI ÖNGÖRÜYORUZ’

MKYK’da yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda ‘vatandaştan tepki geldiğini’ ve bu konuda ‘yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini’ dile getirdi. Bunun üzerine Erdoğan, “Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz” diye konuştu.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.