Suyu bilinçli kullanalım uyarısı

Çevre konusundaki duyarlı çalışmalarıyla örnek olan Keçiören Belediyesi 22 Mart Uluslararası Dünya Su Günü dolayısıyla eğitim ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 14:19 |
/ 108 Kez Okundu
| |
Çevre konusundaki duyarlı çalışmalarıyla örnek olan Keçiören Belediyesi 22 Mart Uluslararası Dünya Su Günü dolayısıyla eğitim ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi.
Küresel iklim değişiklikleri sonucu su kaynaklarının azaldığına dikkat çekilen Dünya Su Gününde Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından özel bir etkinlik düzenlendi. Tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine dikkat çekilen etkinlikte Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi ve Kalaba Anadolu Lisesi öğrencilerine eğitim verildi. Su kaynaklarının bilinçli kullanımı, israfın önlenmesi ve çevre kirliliklerine de vurgu yapılan eğitimde öğrenciler suyu tasarruflu kullanmaları konusunda da uyarıldı. Eğitim sonrası gönüllü öğrenciler edindikleri bilgileri vatandaşlara aktarmak üzere bir bilgilendirme çalışması yaparak bilinçli su kullanımına ilişkin el ilanı ve afiş dağıttılar.
“Su kaynaklarını bilinçli kullanmazsak susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalırız” diyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Suyu kullanırken her damlasının kıymetli olduğunu ve sağlıklı suyun hayat olduğunu unutmayalım. Tüm canlılar için, tarımsal üretim için ve hayatın devamlılığı için olmazsa olmaz olan suyun kullanımında her birimiz özenli davranmalıyız. Su kaynaklarını koruyarak ve su tasarrufu konusunda bilinçli bir nesil yetiştirerek su sıkıntısının önüne geçebilmek mümkün Herkesi suyu dikkatli ve bilinçli kullanmaya davet ediyorum. Boşa akan her çeşme milli servetin de heba olması demek” mesajı verdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.