Tarihi Uzun Çarşı’nın en eski fırıncısı ‘Eyyamı Bahur’ sıcaklarına rağmen ocak başına geçiyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Tarihi Uzun Çarşı’nın en eski fırıncısı ‘Eyyamı Bahur’ sıcaklarına rağmen ocak başına geçiyor
08 Ağu 2023 / Sal 09:13
1 dk okuma / 25 Kez Okundu
| |

Depremin vurduğu Hatay’da tarihi Uzun Çarşı’nın en eski fırıncısı, Eyyamı Bahur sıcaklarında da ocak başında çalışmaya devam ediyor.

Enkaz kent Hatay’da, Antakya’nın kalbi olarak nitelendirilen tarihi Uzun Çarşı’da esnaf iş yerlerini açarak toparlanma sürecine geçti. Asrın felaketi olan adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde en çok yıkıma uğrayan şehirlerden birisi de Hatay olmuştu. Antakya’nın kalbi olarak nitelendirilen tarihi Uzun Çarşı’da esnaf yeniden kepenklerini açarken, bölgenin en eski fırıncısı olan 62 yaşındaki Yunus Bucak da tekrar çalışmaya başladı.
Eyyamı Bahur sıcakları etkisini gösterirken Hatay’da güneş altında sıcaklıklar 40 dereceleri geçiyor. Bu sıcaklarda ocak başına geçen Yunus Bucak, üretime devam ediyor.
7 yaşındaki beri fırıncı olduğunu dile getiren Yunus Bucak, "Sıcaklarda çalışmak çok zor ama biz alıştık. Zorlukları geride bıraktık, vücut alıştı. Binlerce şükür yaşıyoruz işte. Allah’ın izniyle devletin kuvveti ve desteğiyle inşallah daha iyi olacağız" dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.