Tatvan’da “Basın-Yayın” eğitimi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kamu kurumlarındaki basın-yayın işleri ile ilgilenen personellere yönelik “Basın-Yayın” konulu eğitim programı düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 16:57 |
/ 90 Kez Okundu
| |
Bitlis’in Tatvan ilçesinde kamu kurumlarındaki basın-yayın işleri ile ilgilenen personellere yönelik “Basın-Yayın” konulu eğitim programı düzenlendi.
Kaymakam Mehmet Ali Özkan’ın talimatları doğrultusunda Tatvan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi (PKM) öncülüğünde Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) toplantı salonunda eğitim programı düzenlendi. Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Umut Karacar ve Basın-Yayın Personeli Gazeteci Hakan Okay tarafından kurumsal basın-yayın faaliyetleri, haber yazımı, haber fotoğrafçılığı ve kurumsal iletişim konularında eğitim verildi.
Eğitim programıyla ilgili açıklamada bulunan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, eğitimin ilçedeki kamu kurumlarında yapılan çalışma ve faaliyetlerin daha etkin ve en doğru şekilde basın-yayın mecralarında yer edinmesi ve halkın yapılan çalışma ve faaliyetler hususunda bilgilendirilmesinin sağlanması amacıyla düzenlendiğini söyledi. Basın-Yayın faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Özkan, “İlçemizdeki kamu kurumlarında yürütülen faaliyetlerin en doğru şekilde kamuoyu ile paylaşılması ve yapılan faaliyetlerle ilgili halkımızın bilgilendirilmesi hususunda ilçemiz kamu kurumlarındaki basın-yayın işleri ile ilgilenen personellerine yönelik ‘Basın-Yayın’ konulu bir eğitim programı düzenlendik. Eğitim kapsamında faaliyetlerin haberleştirilmesi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar ve izlenmesi gereken yollar ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Eğitim sayesinde artık kurumlarımızın yapmış olduğu tüm faaliyetler, eğitim alan bu personellerimiz üzerinden hızlı bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacak. Bu sayede de kurumlarımızın yapmayı planladığı ve yapmış olduğu çalışma ve faaliyetlerle ilgili halkımız en doğru şekilde bilgilendirilmiş olacak. İhtiyaç duyulması durumunda ise eğitim programı düzenlenmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.