Tatvan’da tekstil firmalarının sıkıntıları masaya yatırıldı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan tekstil firmalarının temsilcilerine yönelik mesleki eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Şub 2018 / Çar 09:30 |
/ 69 Kez Okundu
| |
Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan tekstil firmalarının temsilcilerine yönelik mesleki eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Adabağ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntıları masaya yatırıldı. Toplantıda, ayrıca ilçede henüz yeni hizmete giren Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Barak tarafından çırak, kalfa, usta ve usta öğretici eğitimleri konusunda bilgilendirme yapılarak, iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında işbirliği yapılması anlamında neler yapılabileceği görüşüldü.
Düzenlenen toplantıda konuşan TATSO Başkanı Bilal Adabağ, TATSO olarak kendilerine bağlı tüm sektörlerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi. Toplantının ilde en çok istihdam sağlayan sektörlerin başında gelen tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarını gidermek maksadıyla düzenlendiğini belirten Adabağ, toplantının oldukça verimli geçtiğini kaydederek, Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yapılacak girişimlerle tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarının giderileceğini ifade etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.